Aktualności z WORD Toruń

Testy na prawo jazdy: kiedy można wyprzedzać na zakręcie

Brak wiedzy o wyprzedzaniu w najlepszym przypadku może kosztować Cię oblaniem testów na prawo jazdy i utratą 30 zł opłaty za egzamin teoretyczny. W codziennym ruchu skutki mogą być opłakane.

Wyprzedzanie: kiedy egzaminator przerwie egzamin?

Egzamiantor przerwie egzamin w przypadku:

Testy na prawo jazdy: kiedy można wyprzedzać na przejściu dla pieszych?

Znajomość zasad wyprzedzania sprawdzana jest już na etapie testów na prawo jazdy. Zycie jednak weryfikuje ten stan wiedzy. Lepiej więc poduczyć się zawczasu.

Zasady wyprzedzania reguluje artykuł 24 ustawy prawo o ruchu drogowym. Zanim wyprzedzanie zostanie rozpoczęte musi zostać spełniony szereg warunków:

Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

Znak "stop" na skrzyżowaniu. Gdzie należy zatrzymać się?

W sytuacji gdy brak jest dostatecznej widoczności na zatrzymanie pojazdu przed skrzyżowaniem lub przejazdem stosuje się znak "stop". Jak prawidłowo dostosować się do tego znaku drogowego i gdzie zatrzymać pojazd?

Znak "stop" zakazuje przejazdu bez zatrzymania pojazdu przed:

Testy na prawo jazdy: te znaki drogowe mylą się najczęściej

Chociaż w praktyce znaki ostrzegają przed jednym – ryzykiem poślizgu - to ta niebezpieczna sytuacja powodowana jest odmiennymi czynnikami, a ty jako kierowca musisz o tym wiedzieć.

Błędna odpowiedź podczas rozwiązywania testu na prawo jazdy może kosztować cię jedynie oblaniem egzaminu, jednak nieznajomość znaków może skończyć się tragicznie.

Pytania dotyczące zaprezentowanych niżej znaków często trafiają do zestawienia najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy.

Czy egzamin teoretyczny na prawo jazdy przepada?

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy ważny jest wprawdzie bezterminowo, ale nie każdego dotyczy ta zasada. Kiedy więc trzeba powtórnie zdawać testy na prawo jazdy?

Obecnie wszystkie egzaminy teoretyczne ważne są bezterminowo i nie ma obowiązku powtarzania ich po określonym czasie. Część z Was musi jednak przeprosić się z testami na prawo jazdy i do teorii przystąpić jeszcze raz.

Przesłanie dokumentów do innego WORD

Egzaminu na prawo jazdy wcale nie musisz zdawać w WORD Toruń, a ukończony kurs nauki jazdy pozwala Ci zdawać egzamin w dowolnym ośrodku ruchu drogowego w Polsce.

Przyszli kierowcy wolą czasem testy na prawo jazdy zdawać w jednym, a praktykę w innym ośrodku egzaminowania. Bywa jednak, że zmiana WORD podyktowana jest względami osobistymi.

WORD Toruń: Plac manewrowy jest do wynajęcia

Przed egzaminem możesz wynająć plac manewrowy WORD Toruń. Ile kosztuje taka usługa WORD-u?

WORD w Toruniu daje możliwość wykupienia jazd próbnych po swoim placu manewrowym. Koszt 20-minutowej jazdy na kat. B z wykorzystaniem samochodu nauki jazdy wynosi 36 zł brutto, jazda na kat. B+E to już koszt 55 zł.

WORD Toruń daje też możliwość przećwiczenia jazd po swoim placu kursantom na kat. C oraz T prawa jazdy. Ile to kosztuje? 30 minut jazdy na kat. C – 60 zł, zaś na kategorię T – 64 zł. Wszystkie.