Aktualności z WORD Toruń

Czy egzamin teoretyczny na prawo jazdy przepada?

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy ważny jest wprawdzie bezterminowo, ale nie każdego dotyczy ta zasada. Kiedy więc trzeba powtórnie zdawać testy na prawo jazdy?

Obecnie wszystkie egzaminy teoretyczne ważne są bezterminowo i nie ma obowiązku powtarzania ich po określonym czasie. Część z Was musi jednak przeprosić się z testami na prawo jazdy i do teorii przystąpić jeszcze raz.

Przesłanie dokumentów do innego WORD

Egzaminu na prawo jazdy wcale nie musisz zdawać w WORD Toruń, a ukończony kurs nauki jazdy pozwala Ci zdawać egzamin w dowolnym ośrodku ruchu drogowego w Polsce.

Przyszli kierowcy wolą czasem testy na prawo jazdy zdawać w jednym, a praktykę w innym ośrodku egzaminowania. Bywa jednak, że zmiana WORD podyktowana jest względami osobistymi.

WORD Toruń: Plac manewrowy jest do wynajęcia

Przed egzaminem możesz wynająć plac manewrowy WORD Toruń. Ile kosztuje taka usługa WORD-u?

WORD w Toruniu daje możliwość wykupienia jazd próbnych po swoim placu manewrowym. Koszt 20-minutowej jazdy na kat. B z wykorzystaniem samochodu nauki jazdy wynosi 36 zł brutto, jazda na kat. B+E to już koszt 55 zł.

WORD Toruń daje też możliwość przećwiczenia jazd po swoim placu kursantom na kat. C oraz T prawa jazdy. Ile to kosztuje? 30 minut jazdy na kat. C – 60 zł, zaś na kategorię T – 64 zł. Wszystkie.

Egzamin na prawo jazdy: Jakie są rodzaje parkowania?

Zdanie testów na prawo jazdy otwiera Ci drogę do kolejnego etapu egzaminu na prawo jazdy - egzaminu praktycznego. Tam czeka Cię wykonanie kilku zadań egzaminacyjnych, a wiedza na temat sposobu ich wykonania i oczekiwań egzaminatora pozwolą ci uniknąć niepotrzebnego stresu egzaminacyjnego, a ten z kolei jest najczęstszą przyczyną niepowodzeń egzaminacyjnych.

Testy na prawo jazdy trzeba znowu zaktualizować

Testy na prawo jazdy trzeba zaktualizować.  Wprawdzie od ostatnich zmian w puli egzaminacyjnej minęło dwa miesiące, część z Was aktualizację mogło po prostu przegapić

Testy na prawo jazdy: jakie zmiany?

Brak aktualizacji nie jest groźny – jeśli zamierzasz dowiedzieć się o przepisach które już nie istnieją. Pozornie błaha sytuacja może mieć poważny wpływ na wynik egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, a czynników powodujących stres masz przed egzaminem pod dostatkiem, więc po co Ci kolejny?

Testy na prawo jazdy: Będą nowe pytania z korytarzy życia?

Testy na prawo jazdy to nie tylko pytania z kodeksu drogowego.  Znajomość przepisów przecież za mało aby móc świadomie i bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych. W bazie egzaminacyjnej znajdziesz więc zagadnienia dotyczące min. budowy pojazdu, techniki kierowania czy pierwszej pomocy. I właśnie ten ostatni element testów na prawo jazdy może się zmienić. Ministerstwo infrastruktury chce aby na egzaminach pojawiła się poszerzona pula pytań właśnie z pierwszej pomocy.