Jak długo po kursie można zapisać się na egzamin na prawo jazdy?

Z różnych przyczyn zdanie egzaminu na prawo jazdy przeciąga się w czasie. Czy kurs nauki jazdy ma jakąś datę ważności? Jak długo po kursie należy zapisać się na egzamin na prawo jazdy?

Na szczęście nic Cię nie goni. Kurs nauki jazdy ważny jest obecnie bezterminowo, ważności nie tracą też egzaminy wewnętrzne. Jeśli zwlekasz ze zdaniem egzaminu teoretycznego, to miej jednak na uwadze, że testy na prawo jazdy z biegiem czasu mogą się zdezaktualizować. Baza egzaminacyjna bowiem ulega pewnym modyfikacjom, więc płytka z testami na prawo jazdy może być delikatnie mówiąc nieaktualna, a aktualizacja jej może okazać się niemożliwa. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w nowe, aktualne testy na prawo jazdy. Kompletną bazę egzaminacyjną dostarcza zdamyto.com. Ten system testów na prawo jazdy umożliwia przygotowywanie się do teorii zarówno na komputerze jak i telefonie.

Ważności nie traci też numer PKK. Raz wyrobionego profilu kandydata na kierowcę nie trzeba ponownie tworzyć nawet po kilku latach.

Image: