Najtrudniejsze pytania na prawo jazdy 2018 kat. B

Najtrudniejsze pytania w testach na prawo jazdy często okazują się najłatwiejszymi. Zdamyto opracowało zestawienie tych pytań, na które pada najwięcej nieprawidłowych odpowiedzi.

Najtrudniejsze pytania w testach na prawo jazdy

W ubiegłym roku zdawalność egzaminów teoretycznych wyniosła średnio nieco ponad 52%.  Z testami na prawo jazdy najlepiej radzili sobie kursanci z rejonu Ostrołęki. Tam testy na prawo jazdy za pierwszym razem zdało blisko 60% kursantów. 

Statystyki pytań testowych zebrane przez zdamyto.com wykazały, że najtrudniejsze pytania odnoszą się do podstaw prawa drogowego, lub wymagają... dokładnego doczytania. Problemem bowiem jest bardzo często umiejętność zrozumienia pytania.

testy na prawo jazdy
Czy w przedstawionej sytuacji masz obowiązek zrezygnować z wyprzedzania, jeżeli kierujący pojazdem poprzedzającym włączył prawy kierunkowskaz? Tak/Nie

Kultowym wręcz pytaniem jest to, odnoszące się do poziomu oleju silnikowego. To właśnie na tym pytaniu potrafi wyłożyć blisko 60 % rozwiązujących testy na prawo jazdy:

testy na prawo jazdy
W którym miejscu wskaźnika bagnetowego, powinien znajdować się ślad oleju, aby oznaczało to, że jego poziom jest nieprawidłowy?
A/ „MAX”
B/ Pomiędzy znakami „MIN” i „MAX”
C/ Niewiele powyżej znaku „MIN”

Statystyki dotyczące najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy udostępnia zdamyto.com. Warto przejrzeć to zestawienie przed zapisaniem się na egzamin państwowy w ośrodku egzaminowania. Jak znajeźć najtrudniejsze pytania? 

  1. Zaloguj się do zdamyto.com
  2. Kliknij "Testy B"
  3. Wejdź w "Nauka działami" a następnie "Najtrudniejsze pytania z egzaminów"

Powodzenia na egzaminach teoretycznych!

Image: